Odpust ku czci Matki Boskiej Częstochowskiej
26.08.2018

______________________________________________________

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Odpustową ku czci Matki Boskiej Częstochowskiej.
Z tej okazji możemy otrzymać odpust zupełny. Odpust zupełny jest to darowanie człowiekowi przez Boga wszystkich kar doczesnych (czyśćcowych) za grzechy, które zostały już odpuszczone co do winy w sakramencie pokuty. Odpust taki można uzyskać dla siebie lub dla zmarłej osoby.
Warunki uzyskania odpustu zupełnego:
a) Stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej i wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu,
            także powszedniego
b) Nawiedzenie naszej Świątyni
c) Modlitwy: Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego..., oraz dowolna modlitwa w intencjach
            wyznaczonych przez Papieża.

Witamy w naszej wspólnocie ks. Tomasza Radkowskiego i dziękujemy za wygłoszone do nas słowo Boże.

Obchody liturgiczne tygodnia:
Poniedziałek 27 sierpnia - wspomnienie św. Moniki
Wtorek 28 sierpnia – Wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
Środa 29 sierpnia – Wspomnienie Męczeństwa Jana Chrzciciela

W pierwszą sobotę miesiąca 1 września, odpowiadając na wezwanie Matki Boskiej Fatimskiej, zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 17.00. Sakrament pokuty w tym dniu od godz. 16.45.

Serdecznie zapraszamy na kolejną, doroczną, 66. Polską Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej do Aylesford, która będzie miała miejsce w niedzielę, 2 września br. Z naszej parafii organizowany jest autobus, cena przejazdu 15£ (dzieci jada za darmo!). Szczegóły wyjazdu i zapisy w sklepiku w Sali pod kościołem.

W sobotę 8 września w Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zapraszamy na czuwanie modlitewne. Rozpoczęcie o godz. 18.00 Eucharystią. Po Eucharystii czuwanie przed Najświętszym Sakramentem wrazz Uwielbieniem Boga, modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała z prośbą o wylanie Darów Ducha Świętego.

Kolejna seria Kursu Przedmałżeńskiego z poradnią małżeńską i z Dniem Skupienia rozpocznie się 7 września w piątek o godz. 20.00

We wrześniu rozpoczyna się, przy parafii, cykl terapeutycznych 10 spotkań skierowany dla osób borykających się z syndromem DDA/DDD czyli Dorosłych Dzieci Alkoholików czy Dysfunkcji w rodzinie. Trudności,  które często dotykają  te osoby to niskie poczucie własnej wartości,  tendencja do perfekcjonizmu, budowanie poczucia bezpieczeństwa na kontrolowaniu osób i sytuacji, poczuciu ciągłego wstydu. Terapia staje się, często początkiem i szansą na wyjście z bolesnej przeszłości, z tzw." cienia". Grupa terapeutyczna liczy max. 12 osób i rozpocznie się 21 września, wieczorem. Zgłoszenia przyjmuje i udziela informacji p. Magdalena Wilczewska pod nr  07502791286.

Zapraszamy do sali pod kościołem do kawiarni, restauracji i naszego sklepiku parafialnego. W sklepiku m.in. do nabycia wiele pozycji książkowych, dewocjonaliów, audiobooków itp. Polecamy także nowy numer Gościa Niedzielnego.

Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę, było to £1195 oraz w formie Gift Aid £846,50. Na Fundusz remontowy wpłacono £600.

Z serca dziękujemy ks. Grzegorzowi Kolbiarzowi za pomoc duszpasterską w mijającym miesiącu. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa i obfitości Bożych Łask.

Dekretem ks. prałata Stefana Wylężka Rektora Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii z dniem 26 sierpnia 2018r. ks. Leszek Buba został mianowany Proboszczem Polskiej parafii w Slough pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Królowej Polski. Księdzu Leszkowi życzy nieustannej otwartości na natchnienia Ducha Świętego. Msza dziękczynna za dwa lata posługi w naszej wspólnocie odbędzie się w środę 12 września o godz. 19.00.

W dniu Odpustu wszystkim parafianom oraz gościom życzymy obfitości łask Bożych płynących przez Serce Maryi.

Niedziela i Uroczystości: godz. 9.00, 11.00, 12.30, 15.30, 19.00

Sobota: 7.30, 18.00

Dni powszednie: 7.30, 19.00

Intencje mszalne są przyjmowane w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, bądź bezpośrednio po każdej Eucharystii