cien ramki

LEDNICA 2000

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Kochani!

Wydaje się, jakby od naszego „angielskiego” Spotkania Lednickiego w Laxton Hall minęła zaledwie chwila.

Czas płynie szybko!
I oto, już niedługo kolejne spotkanie na lednickich polach!

Czas płynie szybko!
Więc tegoroczna Lednica będzie „o czasie”, o tym jak go wykorzystać, jak żyć by go nie zmarnować.

„Zapraszam Was wszystkich na Lednicę!”
W Laxton Hall, z ust o. Jana słyszeliśmy wiele, wiele razy to zaproszenie. Zaproszenie na wielkie spotkanie z Jezusem. Spotkanie wspólnej modlitwy, młodości, entuzjazmu, radości!
Myślę, że jeśli o. Janowi nie zabrakło siły, entuzjazmu i determinacji, aby przeprawić się przez morze by z nami być, to my nie możemy być gorsi!
:o)))
I nas nie powinno zabraknąć na Lednickich Polach 6 czerwca br, aby wspólnie z młodymi Polski i Europy wybrać Jezusa, uczynić Go Panem swojego życia i swojego czasu.

Nasza parafia, tak jak w ubiegłym roku organizuje, w ramach Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii, wyjazd na tegoroczna Lednicę. Dlatego teraz kilka informacji praktycznych.
Na samym spotkaniu Lednickim będziemy we wspólnej grupie Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii. Ale doświadczenie poprzedniego roku uczy, że, ze względu na różne okoliczności, trudno jest zorganizować wspólny wyjazd autobusem czy samolotem.

Wyjazd na Lednicę to w zasadzie sprawa jednego weekendu.
Dlatego tak, jak w tamtym roku, do Polski jedziemy indywidualnie, w małych grupach, na własna rękę. Oczywiście można się dogadać i lecieć z nasza grupą (w ubiegłym roku najwięcej osób poleciało w piątek po południu do Poznania). Można lecieć dużo wcześniej (np. do swoich rodzinnych miejscowości) i dołączyć do nas, w piątek, w Poznaniu.

A wiec, w piątek (5 czerwca) po południu spotkalibyśmy się w Poznaniu (gdzie dokładnie – to jeszcze przekażę wszystkim, którzy się zgłoszą) i wtedy poruszalibyśmy się już, jako jedna grupa; tak tez dostalibyśmy się na lednickie pola.

Dlatego warto już dziś poszukać jakichś połączeń lotniczych (ceny są aktualnie atrakcyjne!) i już dziś zaplanować ten wyjazd.

Przy pomocy naszych Przyjaciół z Poznania będziemy, jak w ubiegłym roku, organizować dojazd z lotniska do Poznania, z Poznania na Lednicę (w sobotę rano) i po zakończeniu Lednicy na lotnisko w Poznaniu (po południu w niedziele), oraz noclegi (rok temu gościł nas sam o. Jan Góra w swoim klasztorze!)
By jednak każdy mógł bez problemów dotrzeć wszędzie na czas, by każdy znalazł kąt do spania – trzeba się wcześniej zgłosić. Dlatego gorąca prośba: jeśli ktoś planuje być tam z nami prosimy o wcześniejszy kontakt i zgłoszenie.

Prosimy gorąco, by podzielić się ta informacja w swoich środowiskach, parafiach, wśród znajomych!
Pomóż innym wybrać Jezusa! Czasem tak niewiele potrzeba!

Pozdrawiam serdecznie!
I do zobaczenia w samolocie albo już Poznaniu!

Ks. Krzysztof Ciebień
+44 78  0948 8522

Szczegóły tegorocznego spotkania na: http://www.lednica2000.pl

Jeszcze jedna, bardzo ważna sprawa!

Poniżej przesyłam również apel o. Jana Góry.
Potrzebuje 400 osób, które mogłyby pomóc zorganizować to spotkanie!
Może właśnie to dla nas okazja, by nie tylko swoja obecnością, ale i ofiarnością przyczynić się do zbudowania tegorocznej Lednicy!
Niech Duch Święty prowadzi nas w naszych decyzjach!

Odezwa do Przyjaciół!
Tego roku podczas spotkania nad Lednicą w dniu 6 czerwca 2009 pragniemy rozdać - przekazać naszej młodzieży 100 000 (sto tysięcy) brewiarzy dla świeckich, czyli Lednicką Liturgię Godzin (jutrznię i nieszpory - dziedzictwo pokoleń).
Dzięki życzliwości Przyjaciół koszt druku jednego brewiarza wynosi 4 złote (500 stron na papierze biblijnym), co w sumie czyni kwotę 400 tysięcy złotych.

W ten sposób starsze pokolenie przekaże swoja wiarę i podzieli się modlitwą z młodszym pokoleniem wierząc, że ta modlitwa jest najpiękniejszym darem. Podczas spotkania będziemy uczyć modlitwy psalmami, a młodzież będzie się modliła za ofiarodawców, co zostanie zaznaczone przy wręczaniu.

Nikogo z nas nie stać na taki jednorazowy wydatek. Nie wiem nawet do kogo się zwrócić. Zwracam się więc do Was, moich Przyjaciół. Jeżeli każdy z was podaruje 1 tysiąc złotych, to wystarczy tylko 400 osób, by tak hojnie obdarować naszą młodzież. Jeśli nie stać Cię na taki wydatek, to pamiętaj, że nawet Twoje 4 złote wpłacone na konto wkłada do ręki młodego człowieka brewiarz lednicki. W dowód wdzięczności i na pamiątkę wspólnego dzieła planuję podarować każdemu z ofiarodawców brewiarz oprawiony w skórę ze złoconym brzegami.
Ofiary prosimy wpłacać na konto:
Duszpasterstwo Akademickie OO. Dominikanów
Ul. Kościuszki 99; 61-716 Poznań
II oddział PKO BP S.A. w Poznaniu
Tytuł wpłaty: brewiarz
Podaruj młodzieży Liturgię Godzin!
Jan W. Góra OP
duszpasterz akademicki