Formalności związane z chrztem:

1. Sakrament chrztu jest udzielany w naszym kościele podczas Mszy św. w sobotę o godzinie 18.00 oraz w niedzielę o godzinie 15.30.
  2. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej najpóźniej tydzień przed planowana uroczystością. Należy dostarczyc do Kancelarii kopię Aktu Urodzenia Dziecka.
  3. W naszym kościele mogą być ochrzczone dzieci, których rodzice należą formalnie do naszej parafii. W pozostałych przypadkach konieczne jest zezwolenie własnego proboszcza.
  4. Rodzice i chrzestni zobowiązani są do przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.
  5. Rodzice Chrzesni musza byc osobami wierzącymi i praktykującymi. Funkcji tych nie mogą pełnic osoby żyjące w związkach nieformalnych czy bez ślubu kościelnego.
  6. Katecheza przedchrzcielna odbywa się w każdy piątek po wieczornej Mszy świętej.
  7. Do chrztu świętego należy zaopatrzyć się w tzw. Białą szatkę oraz świecę chrzcielną.
  8. Prosimy o punktualne przybycie na Mszę świętą chrzcielną.

Najpiękniejszym darem dla dziecka jest modlitwa i przyjęcie Komunii świętej w jego intencji, do czego zachęcamy rodziców, chrzestnych i ich rodziny.