Neokatechumenat

Od wiosny 2009 r. w naszej parafii istnieje chrzescijanskie wtajemniczenie doroslych w formie neo- katechumenatu. Parafianie, którzy wyruszyli w droge prowadzaca do odnowienia obietnic chrzcielnych wtajemniczani sa, na wzór katechumenatu pierwotnego Kosciola, w chrzescijanski trójnóg: slowo Boze, liturgie, wspólnote.

Rozpoczac katechumenat moze kazdy: wierzacy i niewierzacy, praktykujacy i nie-praktykujacy poprzez wysluchanie cyklu katechez zwanych «Katechezami Zwiastowania». Odbywaja sie one raz lub dwa razy w roku. Tegoroczna seria katechez rozpoczela sie w pazdzierniku i trwac bedzie do konca listopada. Serdecznie zapraszamy wszystkich chetnych we wtorki i piatki w kosciele po Mszy sw. wieczornej – poczatek ok. godz. 19.30.

Spotkania na Liturgii Słowa odbywaja się w ciagu całego roku w środy, o godz. 20.00.

Kontakt do odpowiedzialnego wspólnoty neokatechumenalnej: Marcin Benet tel. 07737 929 774.

Benedykt XVI o neokatechumenacie: "Od ponad czterdziestu lat Droga Neokatechumenalna przyczynia sie do ozywienia i umocnienia w diecezjach i parafiach Wtajemniczenia chrzescijanskiego, sprzyjajacego stopniowemu i radykalnemu odkryciu bogactw Chrztu, pomagajacego zasmakowac zycia Bozego, zycia niebianskiego, które Pan zapoczatkowal poprzez swoje wcielenie, przychodzac pomiedzy nas, rodzac sie jako jeden z nas...". (Przemówienie do katechistów Drogi Neokatechumenalnej, Watykan, Aula Pawla VI, 17 stycznia 2011 r.)